V Michalovciach sme spoznali postupujúce tímy na MS v malom florbale!

 

Historicky prvá kvalifikácia na Majstrovstvá sveta v malom florbale je úspešne za nami. Sobota patrila postupovému turnaju v Michalovciach a spoznali sme víťazov a víťazky, ktoré poletia do Fínska. V Lahti sa už v polovici mája spoločne s Majstrovstvami sveta junioriek uskutočnia prvé MS v malom florbale, teda vo formáte 3+1

Pavol Popovec. FOTO: Rasťo Do

Slovensko budú na vrcholnom šampionáte v malom florbale reprezentovať dva tímy. Jeden mužský a jeden ženský. Sobota patrila florbalovej fieste v Michalovciach. Florbalová hala pri ZŠ T.J.Moussona žila od rána florbalom a zábavou. Tri hracie ihriská, funzóna, vonkajšia a vnútorná oddychová zóna, hudba, súťaže s partnermi podujatia a kvalitné súboje o postup na svetový šampionát.

Celkovo 29 tímov zložených z hráčov a hráčok z celého Slovenska a vyše 230 účastníkov si zmeralo sily a s pribúdajúcim časom turnaja išlo skutočne do tuhého. Zdravá rivalita, osobné súboje, videli sme aj samostatné nájazdy, emócie radosti ale aj sklamania po vypadnutí z turnaja. Predsa len, išlo o veľa a vyhrať v oboch kategóriách mohli len najlepší a najlepšie. Desiatky návštevníkov a divákov si počas celého dňa nenechalo ujsť toto jedinečné podujatie. Nechýbali ani osobnosti športu, futbalista Igor Žofčák, primátor mesta Michalovce – Miroslav Dufinec, zástupca domáceho klubu Gerhard Puchír, prezident SZFB – Martin Kopejtko či pani riaditeľka ZŠ T.J.Moussona v Michalovciach – Valéria Kocúrová. 

Hneď v úvode podujatia sme spoločne ocenili aj staršie žiačky domáceho klubu Eastern Wings Michalovce, ktoré obsadili 2. miesto v celonárodnej 1. lige a sú tak prísľubom pre celý dievčenský a ženská florbal v Michalovciach a na Slovensku.

Na fotografii zľava: Pavol Popovec, Gerhard Puchír (predseda FBK Michalovce), Martin Kopejtko (prezident SZFB), Igor Žofčák (kapitán MFK Michalovce), Valéria Kocúrová (riaditeľka ZŠ T.J.Moussona), Miroslav Dufinec (primátor mesta Michalovce) a Jozef Halás (zakladateľ 3x3florbal). FOTO: Rasťo Do


Po celodennom florbalovom maratóne sme vo večerných hodinách sme spoznali víťazky a víťazov. Do Fínska poletia tímy IBK Kosmodisk (ženy) a IBK Galia (muži). Oba tímy sa už poctivo pripravujú na vrcholný svetový turnaj a spoločne s organizátormi kvalifikácie riešia všetky potrebné náležitosti na cestu do Lahti. Slovenský zväz florbalu ich podporil uhradením registračného poplatku pre Medzinárodnú florbalovú federáciu (IFF) v hodnote 300 CHF. Nechýbala putovná trofej od spoluroganizátorov podujatia 3x3florbaloriginálne medaile, či pamätné sklenené ocenenia a ďalšie ceny od partnerov podujatia.

Medailisti – Muži

ZLATO – IBK Galia
STRIEBRO – ADHD
BRONZ – Východ

Medailistky – Ženy

ZLATO – IBK Kosmodis
STRIEBRO – Z každého rožka troška
BRONZ – Tigrice

 


Zo sídliska až do Fínska 

Do Michaloviec si prišli plniť sny tímy z celého Slovenska zložené z hráčov, ktorí hrajú florbal rekreačne, turnajovo, v akcii boli amatéri, milovníci športu alebo bývalí či súčasní hráči florbalových súťaží na Slovensku. A práve to je podstatou malého florbalu, ktorý vďaka svojmu zmenšenému formátu a hracej dobe ponúka možnosti na zapojenie pre širokú verejnosť a širšie masy. Heslo “florbal spája” dostáva pri tomto formáte celospoločenský rozmer podporený radosťou z hry, spoznávaním nových ľudí a zmysluplným trávením voľného času pre všetkých, ktorí milujú florbal a šport.

A práve preto si do Michaloviec našlo cestu množstvo ľudí, ktorí si chceli plniť sny a predstaviť sa na svetovom šampionáte. Pilotný projekt, ktorý priniesla IFF tak na Slovensku dostal podobu celonárodnej kvalifikácie s cieľom ešte väčšej popularizácie florbalu, prilákaniu partnerov a mediálnej pozornosti. Z medzinárodného pohľadu ide o zapojenie čo najväčšieho počtu štátov, ktoré by si na veľkých MS nemohli zahrať z dôvodu nízkej výkonnosti.

Pozrite si aj reportáž z podujatia z dielne RTVS.

Všetky fotografie z národnej kvalifikácie o postup na MS 3+1 nájdete TU.


Dôkazom zapojenia skutočne širokých más a rôznorodého spektra je aj príbeh tímu so zaujímavým názvom Skrachovaní športovci, ktorí bol zložení z chlapcov z Poprad – hokejistov, futbalistov, hokejbalistov, ktorí sa vďaka sociálnym sieťam dozvedeli o tomto podujatí, ktoré ich veľmi zaujalo a boli veľmi radi, že sa ho napokon mohli zúčastniť a prísť na taký turnaj, pretože ide o amatérov a v ich okolí nemajú možnosť takéhoto florbalového a súťažného vyžitia.

Aj v ženskej časti sme videli súperenie tímov, ktoré boli zložené z dievčat rôznych vekových kategórií, ktoré napokon vytvorili dobre ladiace orchestre. K titulu dokráčali hráčky z tímu IBK Kosmodisk, ktorého kostru tvorí skúsenosť a mladosť. Kosmodisk tak bude pevne držať pokope aj na Majstrovstvách sveta. U mužov to k titulu a postupu dotiahli chlapci, ktorí sa spoznali až pred halou a nakoniec spoločne vytvorili skvelú a víťaznú partiu. Aj takého úspešné príbehy ponúka florbal – malý veľký florbal.

Víťazky IBK Kosmodisk.

Víťazi IBK Galia.


Vysokú kvalitu podujatia ocenili aj funkcionári a organizátori podujatia. Prezident SZFB – Martin Kopejtko neskrýval nadšenie a vyzdvihol celý organizačný tím, ktorý v Michalovciach vytvoril pre všetkých jedinečné podujatie.

“Stálo to skutočne za to. Florbalová sobota v Michalovciach mala všetko, čo by malo moderné florbalové a športové podujatie obsahovať. Som veľmi rád, že sme sa ako zväz rozhodli zveriť organizáciu do rúk mladých a šikovných ľudí z organizácie 3x3florbal. Súťaže, zábava, príjemné stretnutia a najmä ďalší krok pre celý slovenský florbal na ceste k jeho rozvoju a ešte bližšiemu kontaktu so širokou verejnosťou. Celé podujatie na mňa urobilo veľký dojem a ukázalo sa, že ak sa hľadajú spôsoby, tak je možné realizovať skutočne všetko. Ak k tomu pridáte energiu, zanietenosť a srdce, výsledkom nemôže byť nič iné, ako úspech. A to sa potvrdilo na ihriskách a najmä v celej organizácii kvalifikácie. Samotné športové a priestorové podmienky v Michalovciach sú ďalším predpokladom na organizáciu podujatí pre širokú verejnosť aj smerom do budúcnosti. Teším sa, že sme spoločne súčasťou histórie pre celý slovenský florbal a obom postupujúcim tímom prajem na svetovom fóre čo najlepší výsledok. Zároveň sa chcem poďakovať všetkým, ktorí sa akoukoľvek formou podieľali na príprave a zdarnom priebehu národnej kvalifikácie v Michalovciach.” 

Gerhard Puchír z domáceho klubu FBK Michalovce bol taktiež súčasťou organizačného tímu a spoločne s dievčatami z Eastern Wings Michalovce vytvorili účastníkom, divákom, hosťom a aj organizátorom doslova domáce prostredie, za čo im patrí veľká vďaka.

“Som veľmi rád, že sa toto významné podujatie uskutočnilo práve v priestoroch Florbalovej haly pri ZŠ T.J.Moussona u nás v Michalovciach. Vďaka výbornej spolupráci s organizátormi sme všetkým vytvorili ideálne podmienky na šport a zábavu. Som zároveň veľmi rád, že prišlo aj k oceneniu našich dievčat – starších žiačok, ktoré získali krásne druhé miesto v 1. lige starších žiačok a sú pre nás veľkým prísľubom do budúcnosti. Tešíme sa na ďalšie podobné podujatia a verím, že sa tu opäť stretneme pri florbalových súťažiach v dobrej nálade a so skvelými športovými výkonmi.” 

Aj primátor mesta Michalovce – Miroslav Dufinec ocenil priebeh, organizáciu a úroveň podujatia, ktoré sa uskutočnili v srdci Zemplína.

“Veľmi sa teším, že kvalifikácia ma Majstrovstvá sveta v malom florbale sa konala práve v našom meste, vo florbalovej hale pri ZŠ T. J. Moussona. Hneď po slávnostnom otvorení sme spolu s Martinom Kopejtkom, prezidentom Slovenského zväzu floorbalu, slávnostne dekorovali naše florbalistky Eastern Wings, ktoré sa umiestnili na úžasnom 2. mieste v 1.lige v kategórii staršie žiacky. Počas celého dňa boli pripravené zaujímavé a zábavne aktivity a hry, ktoré si ktokoľvek mohol vyskúšať. Ja som tak samozrejme urobil tiež. Veľká vďaka organizátorom za pozvanie a výbornú spoluprácu pri príprave podujatia.”

Za organizátorov podujatia uzatvára ohlasy zakladateľ 3x3florbal Jozef Halás.

“Pred turnajom boli isté obavy, či sa nám podarí dostať na “ďaleký” východ tímy z celého Slovenska. Podarilo sa nám to a ukázalo sa, že to malo zmysel. 29 tímov z celej republiky prišlo zabojovať o miestenky na svetový šampionát a medzi nimi boli aj takí, ktorí hrajú florbal len tak pre radosť, rekreačne alebo si chodia zahrať na turnaje 3x3florbal a zabaviť sa. Opäť sme tak posunuli celý malý florbal vpred a ukázali, že sme na dobrej a spoločnej ceste rozvíjať a propagovať florbal po celom Slovensku. Pozitívne odozvy od samotných účastníkov, partnerov alebo návštevníkov sú toho jasným dôkazom.” 


Tešíme sa na svetový šampionát v malom florbale vo Fínsku a veríme, že si pozitívne a víťazné emócie prenesie ženský a mužský tím aj priamo do Lahti.

SLEDUJ NÁS TU:

Web: www.3x3florbal.sk
FB: https://www.facebook.com/3x3florbal
IG: https://www.instagram.com/3x3florbal/
TT: https://www.tiktok.com/tag/3x3florbal

TABUĽKY SKUPÍN

SKUPINA | KATEGÓRIATÍMTÍMTÍMTÍM
🔻A | MužiŠK ZáhradnéIBK GALIALaškotyZmrzlináriAkvadukt🔸SKÓRE🔸BODY🔸PORADIE
ŠK Záhradné🏆12:12:103:94:8-2905
IBK GALIA12:1🏆3:50:010:22742
Laškoty10:25:3🏆8:35:31781
Zmrzlinári9:31:113:8🏆4:6-1143
Akvadukt8:42:103:56:4🏆-444
🔻B | MužiMinistriO2hellADHDHumenské levyPlaySport🔸SKÓRE🔸BODY🔸PORADIE
Ministri🏆5:35:719:220:03761
O2hell3:5🏆6:40:012:111XX
ADHD7:54:6🏆20:113:23062
Humenské levy2:190:01:20🏆9:0-27XX
PlaySport0:201:122:130:9🏆-5103.
🔻C | MužiVÝCHODSkrachovaní športovciDefektyMEN IN BLACKLiptovskí šuhaji🔸SKÓRE🔸BODY🔸PORADIE
VÝCHOD🏆4:46:35:08:21472
Skrachovaní športovci4:4🏆9:17:04:21771
Defekty3:61:9🏆3:13:1-743
MEN IN BLACK0:50:71:3🏆3:1-1224
Liptovskí šuhaji2:82:41:31:3🏆-1205
🔻D | MužiRýchle dreveniceĎaleký východSlovakia KnightsFalconsKnights Banská Bystrica🔸SKÓRE🔸BODY🔸PORADIE
Rýchle drevenice🏆6:34:31:84:5-344
Ďaleký východ3:6🏆1:40:03:41961
Slovakia Knights3:44:1🏆1:103:41562
Falcons8:10:010:1🏆8:1-5005
Knights Banská Bystrica5:44:34:31:8🏆1943
🔻E | MužiKlobúkyTreňďoviaTeam KlatovFlorbalový klub SemerovoBLMH Bratislava🔸SKÓRE🔸BODY🔸PORADIE
Klobúky🏆4:73:78:66:4-344
Treňďovia7:4🏆7:20:03:61961
Team Klatov7:32:7🏆16:16:51562
Florbalový klub Semerovo6:80:01:16🏆3:22-5005
BLMH Bratislava4:66:35:622:3🏆1943
🔻F | ŽenyGumkáčiIBK KosmodiskTigiceZ každého rožka troška🔸SKÓRE🔸BODY🔸PORADIE
Gumkáči🏆0:131:82:700
IBK Kosmodisk13:0🏆12:04:200
Tigice8:10:12🏆2:1000
Z každého rožka troška7:22:410:2🏆00

Rozpis zápasov

🕐ČASIHRISKODOMÁCIVÝSLEDOKHOSTIAPOPIS
9:001IBK GALIA10:2AkvaduktA
9:002O2hell12:1PlaySportB
9:003Skrachovaní športovci4:2Liptovskí ŠuhajiC
9:201Ďaleký východ3:4Knights Banská BystricaD
9:202Treňďovia3:6BLMH BratislavaE
9:203Gumkáči2:7Z každého rožka troškaŽeny
9:401Laškoty8:3ZmrzlináriA
9:402ADHD20:1Humenské levyB
9:403Defekty3:1MEN IN BLACKC
10:001Slovakia Knights1:10FalconsD
10:002Team Klatov16:1Florbalový klub SemerovoE
10:003IBK Kosmodisk12:0TigriceŽeny
10:201Akvadukt3:5LaškotyA
10:202PlaySport2:13ADHDB
10:203Liptovskí Šuhaji1:3DefektyC
10:401Knights Banská Bystrica4:3Slovakia KnightsD
10:402BLMH Bratislava5:6Team KlatovE
10:403Z každého rožka troška10:2TigriceŽeny
11:001ŠK Záhradné1:12IBK GALIAA
11:002Ministri5:3O2hellB
11:003VÝCHOD4:4Skrachovaní športovciC
11:201Rýchle drevenice6:0Ďaleký východD
11:202Klobúky4:7TreňďoviaE
11:203Zmrzlinári4:6AkvaduktA
11:401Humenské levy9:0PlaySportB
11:402MEN IN BLACK3:1Liptovskí ŠuhajiC
11:403Falcons8:1Knights Banská BystricaD
12:001Florbalový klub Semerovo3:22BLMH BratislavaE
12:002Laškoty10:2ŠK ZáhradnéA
12:003ADHD7:5MinistriB
12:201Defekty3:6VÝCHODC
12:202Slovakia Knights3:4Rýchle dreveniceD
12:203Team Klatov7:3KlobúkyE
12:401IBK GALIA3:5LaškotyA
12:402O2hell6:4ADHDB
12:403Gumkáči0:13IBK KosmodiskŽeny
13:001Skrachovaní športovci9:1DefektyC
13:002Ďaleký východ1:4Slovakia KnightsD
13:003Treňďovia7:2Team KlatovE
13:201ŠK Záhradné3:9ZmrzlináriA
13:202Ministri19:2Humenské levyB
13:203VÝCHOD5:5MEN IN BLACKC
13:401Rýchle drevenice8:1FalconsD
13:402Klobúky8:6Florbalový klub SemerovoE
13:403IBK Kosmodisk0:0Z každého rožka troškaŽeny
14:001Akvadukt0:0ŠK ZáhradnéA
14:002PlaySport0:0MinistriB
14:003Liptovskí Šuhaji0:0VÝCHODC
14:201Knights Banská Bystrica0:0Rýchle dreveniceD
14:202BLMH Bratislava0:0KlobúkyE
14:203Tigrice0:0GumkáčiŽeny
14:401Zmrzlinári0:0IBK GALIAA
14:402Humenské levy0:0O2hellB
14:403MEN IN BLACK0:0Skrachovaní športovciC
15:001Falcons0:0Ďaleký východD
15:002Florbalový klub Semerovo0:0TreňďoviaE
15:003IBK Kosmodisk0:0GumkáčiSF1 ženy
15:201Laškoty0:0VýchodQF1
15:202Ministri0:0ADHDQF2
15:203Z každého rožka troška0:0TigriceSF2 ženy
15:401Skrachovaní šporchovci0:0IBK GALIAQF3
15:402Falcons0:0TrenďoviaQF4
16:001Východ4:6ADHDSF1
16:002Tigrice5:0Gumkáčio 3 miesto ženy
16:201IBK Galia7:6TrenďoviaSF2
16:202IBK Kosmodisk5:2Z každého rožka troškaFinále ženy
16:401ADHD0IBK GaliaFinále
16:402Východ0Trenďoviao 3 miesto

Generálny partner

Hlavný partner

Zlatý partner

Zlatý partner

Copyright © 2023 3x3 Florbal All rights reserved. Create by Mgraf.sk.