KONTAKT: office@3x3florbal.sk alebo office@3x3sport.sk
TERMÍNY (dátumy turnajov) – viď rozpis turnajov

HERNÝ FORMÁT
3x3Florbal (3+0) – MINIMÁLNE 3 HRÁČI , MAXIMÁLNE 6 HRÁČOV
– Street formát bez brankárov
– malé bránky (90×60cm)

3x3Florbal (3+1) – MINIMÁLNE 3 HRÁČI + 1 BRANKÁR, MAXIMÁLNE 9 HRÁČOV + 2 BRANKÁRI
– s brankármi
– bránky (160x115cm)

VEKOVÉ OBMEDZENIE:
Kategórie DETI – od 11 do  14 rokov
Kategória MIX – od 14 rokov, možná 1 výnimka 13 rokov – nutnosť požiadať organizátora o výnimku, ktorú organizátor buď schváli/neschváli.

HRACÍ ČAS:
Základné skupiny: 2×6 minút superhrubý čas. (podľa počtu tímov na turnaji)
Play-off: 2×6 minút superhrubý čas. Stopuje sa posledných 30 sekúnd zápasu (Iba v playoff).
Čas sa zastavuje okrem posledných 30 sekúnd zápasu v playoff aj vo výnimočných situáciách (riešenie technických problémov alebo pri zranení)
Time out povolený len v play-off, max na 20 sekúnd.

HRACIA PLOCHA & ZNAČENIE
Rozmer ihriska (18x9m – 20×10m ) – ohraničenie mantinelmi – organizátor si vyhradzuje právo meniť veľkosť a počet ihrísk.
Bránkovisko (3+0) = rozmer 120x60cm (v tomto priestore sa hráči nemôžu zdržiavať!
Stredový bod, odkiaľ sa rozohráva buly.
Trestný bod (3+0) vzdialení 100cm od vlastnej bránkovej čiary. Je určený pre trestné strely.
Branková čiara (3+0) začína od 150cm od zadného mantinelu.
Branková čiara (3+1) začína od 200-250cm od zadného mantinelu.

SYSTÉM TURNAJA:
Podľa počtu prihlásených tímov budú účastníci rozdelení do skupín (v drvivej väčšine sú rozdelený do 4-členných skupín, kde hrá každý s každým). Do play off postúpi vopred určený počet tímov. Organizátori si vyhradzujú právo na zmenu rozpisu.

PRIESTUPKY:
V prípade menšieho priestupku môže nariadiť rozhodca voľný úder z miesta priestupku. V prípade vážnejšieho priestupku môže určiť rozhodca TRESTNÚ STRELU aj v prípade, že sa priestupok nekonal v blízkosti brány. Za vážne porušenie pravidiel môže rozhodca udeliť hráčovi TREST do konca zápasu. (1-2minútové tresty sa neudeľujú).

HLAVNÉ PRIESTUPKY:
sekanie, hrubosť, nešportové správanie, vysoká hokejka, hra na zemi (ak je ruka na zemi či ak hráč má na zemi obe kolená alebo sedí, či leží)

TRESTNÁ STRELA (priestupok):
Namiesto 2minútového trestu, rozhodca nariadi trestnú strelu z priestupkového bodu, ktorý sa nachádza medzi vlastným bránkoviskom a stredovou čiarou.

TRESTNÁ STRELBA – PENALTY
Pokiaľ sa nerozhodne počas riadnej hracej doby, nasleduje trestná strelba na bránku z vopred určeného bodu.
Hráči strieľajú striedavo za sebou (prvé 3 strely, ak sa nerozhodne v prvých 3 strelách o víťazovi, pokračuje sa rýchlou smrťou, kedy sa hráči môžu ľubovoľne striedať no nesmú sa opakovať hneď za sebou!

ŠTARTOVNÉ je nutné uhradiť na účet usporiadateľa (SK14 8330 0000 0026 0253 2345), registrácie je nutné však vykonať na ESHOP- e https://eshop.3x3sport.sk/kategoria-produktu/podujatia/3×3-florbal/
Do poznámky napíšte názov tímu/svoje meno.
Registrácia je platná až po uhradení poplatku!
Turnaja sa môžu zúčastniť IBA registrované tímy alebo jednotlivci so zaplateným štartovným.

REGISTRÁCIA tímu, ktorého štartovné nebude vopred vyplatené, bude vyradený z turnaja. Zaplatené štartovné je nevratné, resp. bude prenesené na ďalší možný turnaj, v prípade ak dôjde k nečakanému zrušeniu podujatia zo strany organizátora. Ak bude zákazník trvať na peňažnom vyrovnaný, v tom prípade sa vracia 50% výšky registrančného poplatku, v prípade zrušenia turnaja zo strany organizátora.

ZOZNAM HRÁČOV je potrebné vyplniť pri registrácii a poslať na mail organizátora: office@3x3florbal.sk
Vyplnená súpiska musí byť najneskôr 15min pred začatím 1.zápasu tohto tímu.
Hráč môže štartovať IBA za jedno družstvo na konkrétnom turnaji!

Rozhodcovia: Jednotlivé zápasy rozhoduje na jednom ihrisku, jeden rozhodca.
Povrch: Hala – parkety, Gerflor – exteriérové ihrisko: umelý povrch určený na florbal
Obuv: vhodná do haly (povolená je akákoľvek športová obuv – neznečistená, prioritne halová obuv)
*v niektorých športových halách nieje povolená iná ako halová obuv!
Poistenie: Účastníci štartujú na vlastnú zodpovednosť
Ocenenia budú zabezpečené organizátorom: poháre a medaile pre všetkých na prvých troch miestach (pri väčšine turnajov aj účastnícka pamätná medaila pre všetkých hráčov)
Predzápasová príprava: Rozcvička tímov prebieha pred zápasom mimo hracej plochy
ŠATNE: prechodné – organizátor neručí za ponechané veci v šatniach!
ČAKACIA DOBA: Meškanie na zápas – max. 2 minúty. V prípade opakovania – kontumácia 5:0 v prospech súpera.

ĎALŠIE PRAVIDLÁ:

Názvy tímov nesmú obsahovať žiadne nevhodné a vulgárne slová
Konzumácia tvrdého alkoholu a iných omamných látok je zakázaná – v prípade porušenia môže organizátor vylúčiť hráčov alebo celý tím
Riadime sa platnými pravidlami IFF (prispôsobené pravidlá danému formátu).
Každý tím musí mať určeného kapitána, ktorý jediný komunikuje s rozhodcom a rieši všetky potrebné úkony v mene tímu.
Po opustení loptičky z hracej plochy nasleduje voľný úder alebo buly z najbližšieho miesta odkiaľ loptička opustila ihrisko.
Po góle nasleduje buly bez zbytočného zdržiavania (do 10 sekúnd) – po prekročení limitu rozohráva loptičku tím, ktorý inkasoval.